Menu Zamknij

Przygotowanie

Jak przygotować się do wizyty?

Na pierwszej konsultacji w Centrum Rehabilitacji SOMA terapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad i badanie obecnego stanu funkcjonalnego pacjenta.

Wywiad 

W wywiadzie fizjoterapeuta będzie zadawał szczegółowe pytania dotyczące stanu zdrowia: obecnych oraz przebytych w przeszłości chorób, dolegliwości, urazów, traum i operacji. Warto też zapisać na kartce nazwy przyjmowanych aktualnie leków.

Wszystkie te informacje będą miały znaczenie we właściwym dobraniu holistycznego sposobu leczenia. 

Na pierwszą wizytę zabierz również opisy i wyniki badań MRI, RTG, USG – a także inne, które uważasz za istotne w Twoim indywidualnym przypadku. 

Przed pierwszą wizytą warto przyjść 5min wcześniej w celu uzupełnienia dokumentacji medycznej. Staraj nie spóźniać się na zaplanowane wizyty.

Badanie

Podczas badania wykonywanego przez fizjoterapeutę ważna jest pełna swoboda ruchomości i możliwość dostępu do bolesnej okolicy. Na pierwszą i każdą kolejną wizytę staraj się ubierać wygodny, nieograniczający swobody ruchu strój. 

Jeśli to możliwe – nie bierz przed wizytą leków przeciwbólowych. Mogą utrudniać właściwą interpretację testów klinicznych.